Kabel Hybrydowy HDMI 70m na bębnie

100,00  netto

Kategoria:

Opis

Kabel Hybrydowy HDMI 2.0 AOC 70m na bębnie ADAM HALL 70225

 • KABEL HYBRYDOWY AOC HDMI 2.0 Premium High Speed HDMI 2.0 Ultra Pro z technologia 3D IMAX
 • ProSpeed SERIES Premium HDMI 2.0 z technologią 3D HDMI2.0 to najnowsze obsługiwane standardy, dodatkowe możliwości i funkcjonalność.

Posiada Transition Minimized Differential Signaling (TMDS) jest technologią szeregowej transmisji danych o dużej przepustowości. Sygnał TMDS, odległość transmisji do 150 m, brak tłumienia sygnału, ochrona przed zakłóceniami elektromagnetycznymi Anti- EMI.

4-rdzeniowy światłowód z 7-rdzeniową konstrukcją, Przewód cynowany miedzią zapewnia krystalicznie czysty, jasny i ostry obraz wyświetlany w rozdzielczości UltraHD 4K/2K przy częstotliwości 60 Hz. Tak wysoka rozdzielczość jest szczególnie istotna przy podłączaniu dużych ekranów oraz przy aplikacjach wymagających najwyższej jakości obrazu, takich jak np. Wirtualna Rzeczywistość. Przewód obsługuje technologię 3D IMAX i potrafi wyświetlać obraz w proporcjach kinowych 21:9. ProSpeed SERIES Premium HDMI 2.0 z technologią 3D. Czym jest ? ProSpeed SERIES Premium HDMI 2.0 to wysokiej rozdzielczości multimedialny interfejs służący do przesyłania cyfrowego, nieskompresowanego sygnału audio i wideo.

 • Obsługiwana rozdzielczość: do 4096×2160 p60
 • Głębia kolorów (Color Depth): 48-bitów
 • Maksymalna przepustowość: 18 Gbit/s
 • Maksymalne pasmo sygnału: 600 Mhz

Obsługa formatu video w proporcjach kinowych 21:9 oraz zdolność do przenoszenia dwóch obrazów video dla tego samego wyświetlacza (np. do wykorzystania jako PiP). Wszystkie kable HDMI są kompatybilne wstecz.

 • Wyposażony w systemy i obsługujący formaty :
  • 4:4:4 / HDCP 2.2/HDR10/EDID/CEC/DDC/ARC/3D
  • 4K – format D-Cinema określający rozdzielczość 4096 pikseli w poziomie i 2160 pikseli w pionie. ustandaryzowaną jako UltraHD przez CTA (skrót od Consumer Technology Association). Przewód obsługuje technologię 3D IMAX i potrafi wyświetlać obraz w proporcji 21:9.
  • 4:4:4 – Przewód posiada największą wierność odwzorowania kolorów w schemacie próbkowania. W tym przypadku każdy z pikseli posiada próbki chrominancji. Nie występuje zatem kompresja obrazu. Jak łatwo się domyślić, taki sposób zapisu zajmuje największy rozmiar. Kabel stworzony do poprawnego przesłania plików wymagających dużej przepustowości.
  • HDCP 2.2 – High-bandwidth Digital Content Protection – to system zabezpieczeń opracowany przez firmę Intel na potrzeby nowego standardu. Jego zadaniem jest uniemożliwienie skopiowania sygnału wysokiej rozdzielczości w sposób nieautoryzowany lub nielegalny. Kodowanie HDCP zawarte jest np. na płycie Blu-ray w formie klucza. By sygnał mógł zostać wyświetlony właściwie, zarówno odtwarzacz jak i np. telewizor lub projektor muszą spełniać wymogi standardu HDCP.
  • HDR10 ‒ ten format wykorzystuje statyczne, tj. niezmienne dla całego filmu metadane (tj. dodatkowe informacje towarzyszące sygnałowi źródłowemu) i kodowanie 10-bitowe. Materiały zakodowane w HDR10 nie są zgodne ze konwencjonalnymi telewizorami SDR. HDR10 to format, który musi obowiązkowo obsługiwać każdy telewizor HDR, czy odtwarzacz Blu-ray 4K UHD.
  • EDID – Extended Display Information Data. Są to dane zapisane w pamięci EEPROM każdego urządzenia wyposażonego w gniazdo DVI lub HDMI. Urządzenie źródłowe sprawdza pamięć EDID i odczytuje informacje w których znajdziemy dane o rozdzielczościach, formatach dźwięku i obrazu, częstotliwościach lub obsługą formatów HDR itd. które obsługuje urządzenie końcowe (wyświetlacz – telewizor, projektor, monitor). Wszystkie urządzenia końcowe w komunikacji HDMI muszą mieć zaimplementowany EDID. Przesyłanie informacji zapisanych w EDID odbywa się poprzez kanał DDC z równoczesnym uruchomieniem procesu „dogadywania” (handshake). Zadaniem EDID jest przekazanie informacji urządzeniom źródłowym jakie możliwości posiada wyświetlacz. EDID jest zawsze komunikacją jednostronną od wyświetlacza do urządzenia źródłowego. Urządzenie źródłowe odczytuje EDID i odpowiednio reaguje.
  • ARC – Audio Return Channel, czyli kanał zwrotny audio. Dawniej, gdy telewizory nie były jeszcze smart najczęściej łączyliśmy kabel HDMI z amplitunera do telewizora i właśnie w tym kierunku następuje przesyłanie sygnału. Obecnie, w telewizorach znajdziemy np. YouTube, Netflix i wiele innych aplikacji. Stwarza to potrzebę przesłania sygnału audio w przeciwnym do wykorzystywanego kierunku przesyłania – od telewizora do amplitunera lub soudbara. ARC zatem to nic innego, jak spełnienie tej funkcji. Najczęściej, by działała funkcja ARC musimy mieć włączoną również funkcję CEC, o czym poniżej. ARC obsługują kable HDMI od standardu 1.4 wzwyż. ARC używa pojedynczego przewodu w złączu HDMI z przepustowością 3Mbps, co pozwala na przesłanie w formatach przestrzennych DTS 5.1 oraz Dolby Digital.
  • CEC – Consumer Electronics Control – rozszerza możliwości naszego sprzętu o sterowanie sobą nawzajem. Gdy np. uruchomimy telewizor, ten może automatycznie uruchomić dekoder lub odtwarzacz blu-ray. Interfejs CEC umożliwia również sterowanie różnymi urządzeniami spiętymi kablami HDMI przy pomocy jednego pilota. Np. regulując głośność na pilocie telewizora, automatycznie zwiększy się ona na soundbarze podpiętym do niego. Zaadoptowanie funkcjonalności CEC przez producenta pozwala na wzajemną kontrolę pomiędzy podłączonymi urządzeniami.
  • DDC – Display Data Channel, w którym jeden z kanałów złącza HDMI pozwala na oszacowanie możliwości urządzenia, do którego jest podłączone aby odpowiednio dostosować parametry sygnału. Przykładowo – odtwarzacz Blu-ray przy użyciu DDC może odczytać z chipsetu producenta telewizora jaka jest maksymalna rozdzielczość i format obrazu obsługiwany przez dany model. Następnie wybrać optymalny sygnał na wyjściu, który dopasowany jest do możliwości podłączonego telewizora. Kanał DDC jest dwukierunkowy i obsługuje EDID oraz HDCP.
  • 3D – Przewód Premium High Speed HDMI Cable HDMI 2.0 Fiber Optical wykonano w technologii HDMI 2.0. Zapewnia ona krystalicznie czysty, jasny i ostry obraz wyświetlany w rozdzielczości UltraHD 4K/2K przy częstotliwości 60 Hz. Tak wysoka rozdzielczość jest szczególnie istotna przy podłączaniu dużych ekranów oraz przy aplikacjach wymagających najwyższej jakości obrazu, takich jak np. Wirtualna Rzeczywistość. Przewód obsługuje technologię 3D IMAX i potrafi wyświetlać obraz w proporcji 21:9.

 

W celu sprawdzenia dostępności oferowanych przedmiotów prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 510-627-056 lub email: info@studiomusic.pl
Prezentowane ceny nie dotyczą terminu 31 grudnia oraz ewentualnego dowozu.